Цьогоріч факультет політико-інформаційного менеджменту відзначає своє п’ятнадцятиріччя! Згідно Наказу ректора НаУ “Острозька академія” 8 квітня 2005 року, факультет розпочав свою роботу будучи наймолодшим в академічній ланці. За ці роки відбулося достатньо змін та досягнень, якими ми можемо пишатися. Пропонуємо вам дізнатися про найбільші з них.
Першим деканом ФПІМ було призначено докторку психологічних наук, професорку Р. В. Каламаж, пізніше кандидата політичних наук, доцента А. І. Рибака (2011-2015 рр.), а сьогодні ж його очолює кандидат наук з державного управління, доцент В. М. Лебедюк (2015 – до сьогодні).
У складі факультету діють 4 кафедри:
- Психології та педагогіки;
- Політології та національної безпеки;
- Документознавства та інформаційної діяльності;
- Громадського здоров’я та фізичного виховання.
А за останні кілька років факультет політико-інформаційного менеджменту не просто збільшив, він подвоїв кількість освітніх програм! На сьогодні перелік спеціальностей виглядає саме так:
- 052 Політологія
- 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа
- 053 Психологія
- 229 Громадське здоров’я
- 013 Початкова освіта
- 256 Національна безпека
“Сьогодні ми найбільший факультет університету, де навчається майже четверта частина усіх студенток та студентів! Ми реалізовуємо найбільше міжнародних грантових проєктів від Європейського Союзу до Вишеградського фонду. Щороку наші студенти виграють конкурси наукових робіт, олімпіад та стипендіальної програми «Завтра.UA». Усе не було б можливим без активного студентського самоврядування та висококваліфікованих викладачів! Сьогодні ПІМ – це велика сім’я. І ми хочемо, щоб ви приєдналися і завжди були з нами. Віримо в те, що ми будемо не тільки найбільшим, але і найуспішнішим факультетом в університеті” – промовив у день народження факультету – декан В. М. Лебедюк.
І додав, що за 15 років факультетська спільнота ПІМу підготувала близько 1805 фахівців. Випускники факультету політико-інформаційного менеджменту будують кар’єру в різних професійних сферах. Серед них є і викладачі, які вже вдало викладають предмети для студентів.
З-поміж успішних випускників спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»:
- Білецька Інна – екс-продюсерка філії Національної суспільної телерадіокомпанії України «UA: РІВНЕ»;
- Ольга Кінаш – проектна менеджерка ГО «Агенція місцевого розвитку Тетіївщини» та координатор всеукраїнського проекту Муніципальна лабораторія ідей (м. Тетіїв, Київська область);
- Ірина Наумець – заступниця керівника відділу інформації та маркетингу Українського католицького університету (Львів);
- Наталія Островська (Курилюк) – співвласниця рекламної фірми “OSTROVSKIY production” та агенції з організації свят “Happy People”;
- Марія Химера – Talent Manager в IT компанія Crowdin (Тернопіль);
- Христина Душко – менеджерка з реклами Телерадіокомпанії СФЕРА-ТВ (Рівне);
- Олександр Корнійчук – депутат Рівненської обласної ради;
- Богдан Турович – екс-голова Острозької районної державної адміністрації;
- Олена Шершньова – екс-директорка департаменту корпоративних комунікацій та зв’язків з громадськістю Корпорації Сварог Вест Груп;
- Тетяна Стецюк – міжнародна IT-школа для дітей KidIT.
“Якби мені дали машину часу і можливість ще 100 разів вибрати ЗВО, факультет та спеціальність то 100 із 100 це була б ОА, ПІМ, документознавство. ПІМ дає хорошу школу людських відносин та знання, які можна максимально ефективно застосувати на практиці в чому я вже неодноразово мав змогу переконатися. Якщо ви дійсно прагнете великий спектр професій за спеціальністю, обирайте саме цю спеціальність. Привіт рідному факультету!” – ось так відгукується випускник ОА про ПІМ, маркетолог та іміджмейкер Анатолій Тимощук.
Випускники спеціальності «Психологія» зазвичай реалізують себе через відкриття приватних психологічних кабінетів, але знаходять себе й в наступних сферах:
- Оксана Росошик – психологиня у Володимирецькому центрі соціального захисту сім’ї (Рівненська обл.);
- Світлана Якимчук (Наконечна) – директорка ПП «Психолого-лінгвістичний центр «Альфа-Європа»;
- Іванна Бояківська – інспекторка зі зв’язків з громадськістю в Управлінні патрульної поліції в Рівненській області;
- Вікторія Волошина – психологиня Хмельницької атомної електростанції;
- Оксана Миненко – психологиня в «Інклюзивно-ресурсний центр» Острозької міської ради.
“У мене прекрасне кар’єрне зростання. Я зараз працюю психотерапевтом і мене є клієнтська практика, яка ведеться з третього курсу завдяки допомозі моїх керівників. Саме викладачі мене постійно супроводжували й впродовж навчання і під час практичної роботи. Давали поради: як бути спеціалістом, що має попит в галузі психологічного консультування, розповідали куди краще піти, з чого краще почати та який метод використовувати. Найкраще все ж той багаж знань, які я отримав за роки навчання і все це завдяки потужному викладацькому складу. Студентам, які дійсно хочуть розвивати себе за цією спеціалізацією я можу дати кілька порад:
Створіть на першому курсі папку і наповнюйте її всіма матеріалами, книгами і методиками, щоб після завершення навчання мати потужний інструментарій впливу на клієнтів.
Багато працюйте над собою: читайте, дивіться тренінги, коли є питання запитуйте у того, хто розбирається, знайдіть собі власного ментора, оформляйте свої сторінки у соціальних мережах, пишіть наукові статті та робіть усе для того, що ви були поза конкуренцією і могли досягти висот” – каже студент-магістрант та психолог-практик Віталій Медведєв.
У професійній сфері вдало реалізували себе випускники спеціальності «Політологія»:
- Юрій Микитюк – менеджер адвокації Реанімаційного Пакету Реформ;
- Іван Сопіга – керівник експертної групи з питань корпоративного управління та приватизації Директорату публічної адміністрації Секретаріату Кабінету Міністрів України;
- Олеся Бендюк – HR/Marketing Specialist at SoftServe;
- Євген Іванішин – консультант відділу забезпечення діяльності керівництва Рівненської обласної ради;
- Ольга Кордіяка – асистентка відділу наукових розробок, досліджень та регуляторних питань «Рош Україна»;
- Павло Булгак – політичний консультант, екс-радник Міністра молоді та спорту, радник Заступника Голови Верховної Ради України.
- Іван Валюшко – старший консультант Національного інституту стратегічних досліджень;
- Галина Кохан – антикорупційна експертка Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні;
- Руслан Мацієвський – старший спеціаліст у компанії Oracle (Чеська республіка);
- Ольга Решетилова (Кобилинська) – координаторка Медійної ініціативи за права людини та менеджерка проектів Української Гельсінської спілки з прав людини;
- Марина Пашковська – директорка у Рівненський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації;
- Катерина Махова – procurement assistant у IFES Ukraine;
- Вадим Табакера – начальник відділу стратегічного планування у Департамент економічної політики Львівської ОДА;
- Марта Пугач – Open Data Consultant and Data Analyst at DiXi Group;
- Олена Токар-Остапенко – старша консультантка Національного інституту стратегічних досліджень;
- Марія Троцюк – «Телерадіокомпанія Рівне 1»;
- Сергій Волохатий – радник з питань комунікації у Тернопільському Центрі розвитку місцевого самоврядування;
- Ірина Чириця – журналістка в УКРІНФОРМ;
- Марія Орищина – директорат стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
“Зараз ми з колегами створили аналітичний центр “Дім демократії” – це громадська організація, яка займається аналізом політики та реалізацією проєктів. Я займаюся певним політичним консалтингом, допомагаю деяким політичним партіям і окремим політикам. І все завдяки своїй спеціальності, яка насправді у нас досить поліфункціональна. З дипломом політолога можна бути політичними журналістами, працювати експертами, займатися політичним консалтингом, науковою діяльністю, йти в органи влади і це все вам в сумі дає значно більше поле для маневрів!” – постійний політичний експерт ГО “Дім Демократії” Анатолій Октисюк.
І це лише НЕВЕЛИКА частина наших любих випускників! Попереду у факультету ПІМ ще багато планів та амбіцій.
“Ми щиро вдячні усім хто був та залишається розвивати разом з нами факультет мрії – ПІМ! З нами завжди цікаво!” – В. М. Лебедюк
ПІМ – факультет, який любить і піклується про тебе!
Слідкуйте за новинами факультету у
Telegram – https://t.me/PIMperia
Instagram – https://instagram.com/oa.pimsocial
Facebook – https://m.facebook.com/FakultetPIMhttps://www.facebook.com/v2.6/plugins/like.php?action=like&app_id=172525162793917&channel=https%3A%2F%2Fstaticxx.facebook.com%2Fx%2Fconnect%2Fxd_arbiter%2F%3Fversion%3D46%23cb%3Df29825fd6f12988%26domain%3Dwww.oa.edu.ua%26origin%3Dhttps%253A%252F%252Fwww.oa.edu.ua%252Ff3ee8b9ad568694%26relation%3Dparent.parent&container_width=0&font=arial&height=25&href=https%3A%2F%2Fwww.oa.edu.ua%2Fua%2Finfo%2Fnews%2F2020%2F02-06-02&layout=button_count&locale=uk_UA&sdk=joey&send=false&share=false&show_faces=false&width=90