Олексій Резніков взяв участь в міжнародному проєкті «Острог Forum 2020»

Анастасія Фещук

У Національному університеті «Острозька академія» 24 вересня відбулася зустріч з Віце-прем’єр-міністром України – Міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексієм Резніковим у рамках міжнародного проєкту «Острог Форум 2020», присвяченого питанням національної безпеки.

Під час заходу було проаналізовано сучасний стан, статус і перспективи економічного розвитку окупованих територій України – Луганської та Донецької областей. Ключовим питанням для обговорення була реінтеграція як невід’ємна складова всіх стратегічних реформ. 

«Наша команда поставила перед собою амбітне завдання – розробку концепцій про економічний розвиток Донбасу. Це та земля, яка відчула війну та ще досі потерпає від градів, гранат та куль ворога. Зруйнована інфраструктура, екологія, промисловість та аграрні потужності, які ми отримаємо в результаті, вже зараз потребують внутрішнього втручання та відновлення. Для цього, ми ініціюємо програму пошуку інвестицій для територій пріоритетного розвитку. Саме таким чином може відбутися реінтеграція тимчасово окупованих територій, які країна почала втрачати ще до початку російської агресії», – розповів Олексій Резніков. 

Окрім цього, урядовець оголосив про конкурс наукових робіт для студентів НаУОА щодо ідей перехідного промислу, економічного буму Донецької та Луганської областей, які стануть в основі Концепції майбутньої Стратегії. 

«Трьох кращих переможців я візьму до себе на практику в міністерство. Гарантую, що робота буде безпосередньо зі мною та членами команди уряду, а це заступники міністра і керівники директоратів» – наголосив Віце-прем’єр-міністр України Олексій Резніков.

На заході також був присутній Голова Рівненської обласної державної адміністрації Віталій Коваль.

«Острог Форум» – це справжній центр напрацювання ідей національної безпеки, а Острозька академія – унікальна платформа обговорення та взаємодії. У цьому університеті формують якісні кадри, які покликані змінити на краще становище нашої держави. Від зустрічі з такими людьми як ректор Ігор Пасічник та Віце-прем’єр-міністр Олексій Резніков народжуються виняткові рішення, які можуть збудувати успішну Україну», – зазначив Віталій Коваль.

Експертну думку наприкінці заходу висловили професор кафедри політології та національної безпеки, доктор юридичних наук, доцент, полковник запасу Микола Романов та декан гуманітарного факультету, кандидат філософських наук, доцент Максим Карповець. 

«Гуманітарна політика щодо інформації, освіти, української мови разом із забезпеченням прав жертв, реалізації принципу справедливості та правди — один з основних стратегічних принципів реінтеграції. Простішими словами, завдання держави — сприяти розумінню та усвідомленню себе як українців. Надскладне завдання, бо відсутність реалізації (а подекуди й ігнорування) проблеми ідентичності й стало передумовою для війни. Ми спочатку почали зазнавати поразки на гуманітарному, ідеологічному фронті, а тоді вже тимчасово втратили свої географічні кордони. Ментальні кордони не менш важливі аніж матеріальні, тому саме їх насамперед ми будемо відбудовувати, коли переможемо. А переможемо ми неодмінно», – зауважив Максим Карповець.