Острозька академія — єдиний український виш, який двічі потрапив у Книгу рекордів Гіннеса

Леся КасіяненкоОлексій Костюченко

02 грудня 2019

Національний університет «Острозька академія» отримав офіційний лист від адміністрації Книги рекордів Гіннеса, який підтверджує здобуття номінації «Найбільша лекція з археології», у якій взяли участь 299 осіб.

Нагадаємо, що цьогорічний рекорд, який встановлювали 10 жовтня, приурочений до 25-річчя відродження Національного університету «Острозька академія». Тема лекції – «Середньовічний Острог, відкритий археологами».

Участь у встановленні рекорду взяли: лектор, науковець, автор низки публікацій на історичну тематику, професійний археолог Богдан Прищепа, свідки встановлення рекорду, археологи-науковці з Рівненщини – керівник відділу історико-культурного заповідника міста Дубна Юрій Пшеничний та завідувач відділу археології та давньої історії Рівненського обласного краєзнавчого музею Олексій Войтюк.

Під час лекції Богдан Прищепа поділився особистим досвідом проведення розкопок та розповів слухачам, наскільки цінними є археологічні знахідки, знайдені на території Острога.

Ідея встановлення ІІ рекорду Гіннеса належить ректору Національного університету «Острозька академія» Ігорю Пасічнику.

«Історія середньовічного Острога невідома майже нікому. Є науковці, які викладають археологію, але є і ті, що займаються розкопками та можуть з власного досвіду розповісти про історію тієї чи іншої місцевості. У нас на Рівненщині є  небагато людей, які є кваліфікованими археологами. І нам пощастило, що ми мали можливість послухати лекцію саме від такого фахівця – науковця-археолога Богдана Прищепи», – зауважив ректор НаУОА, професор Ігор Пасічник.

Одразу після завершення лекції студенти мали можливість перевірити отримані знання, відповідаючи на питання щодо її тематики, у форматі письмового тесту.

До заходу долучилися студенти із шести факультетів Національного університету «Острозька академія». Стюартами рекорду були: Іван Глушман, журналіст, кореспондент міської газети «Замкова гора», Оксана Ситницька, заступник голови міста Острог, Андрій Брижук, заступник директора Острозького державного історико-культурного заповідника, Алла Коновалова, лікар-стоматолог, Лідія Постригань, пенсіонер та Ірина Сівицька, вчитель Острозького НВК «Школа І-ІІІ ступенів – гімназія».

Організаторами заходу виступили проректор з навчально-виховної роботи НаУ«ОА» Руслана Каламаж, начальник відділу міжнародних зв’язків Едуард Балашов, фахівці відділу міжнародних зв’язків Вікторія Фурман та Марія Габінет, начальник інформаційно-рекламного відділу Мар’яна Нечипорук, мистецтвознавець Микола Бендюк. Технічна сторона рекорду була організована інженерами інформаційно-технічного центру університету Ігорем Зубенком, Сергієм Кулешою та Артемом Вознюком. Фото, відеофіксація – Артур Краснопір, Леся Касіяненко, Іванна Горбач.

До слова, у 2014 році Острозька академія отримала свій перший статус рекордсмена, ставши єдиним українським університетом, який потрапив у книгу рекордів Гіннеса у номінації «Найдовший марафон читання», присвяченого 200-річчю з Дня народження Тараса Шевченка.