На святкування 25-річчя Острозької академії завітав предстоятель Православної церкви України Блаженнійший Епіфаній

Леся Касіяненко

Рівно 25 років тому, 12 квітня 1994 року, Указом Президента України розпочалося відродження Національного університету «Острозька академія». Цей заклад вищої освіти став наступником першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії, яка була заснована у 1576 році князем Костянтином-Василем Острозьким у своєму родовому місті Острог. Сьогодні університет відіграє вагому роль у підготовці висококваліфікованих фахівців, здійснює велику роботу у сфері духовного відродження української нації, вихованні молодого покоління на принципах християнської моралі.

Знаковою подією стало те, що 12 квітня до Національного університету «Острозька академія» завітав предстоятель Православної церкви України, Блаженнійший митрополит Київський і всієї України Епіфаній. У студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького відбувся подячний молебень до 25-річчя відродження Національного університету «Острозька академія», під час якого Блаженнійший Епіфаній вручив копію Томосу настоятелю храму отцю Василю Жуковському.

Також Митрополит Епіфаній взяв участь у міжнародному проекті «Острог-FORUM 2019», присвяченому питанням духовно-моральних цінностей в контексті національної безпеки. Захід відбувався у традиційному для Острозької академії форматі «запитання-відповідь». Учасники форуму говорили про духовну ситуацію у державі, мир на теренах нашої країни, моральні цінності студентів закладів вищої освіти, запровадження предметів духовного спрямування у навчальні плани закладів освіти тощо. На питання про духовне виховання української молоді Митрополит Епіфаній відповів:


«Сьогодні, у нелегкий для нашої держави час, ми не маємо забувати про моральні цінності, які повинні бути прерогативою у нашому житі. Виховання молоді є дуже актуальним для української церкви. Зараз ми працюємо з міністерством освіти і вирішуємо питання впровадження предметів духовно-морального спрямування у навчальну програму. І ми бажаємо, щоб саме ці предмети стояли поряд з іншими важливими дисциплінами. Адже студенти є майбутнім нашої держави. І я вважаю, що сучасний студент повинен не тільки займатися освітнім процесом, але й удосконалювати своє духовне виховання, бо основою всього є духовність, яка тісно пов’язана із освітою».

Крім того, у присутності ректора Ігоря Пасічника, студентства та професорсько-викладацького складу предстоятеля Православної церкви України Митрополита Епіфанія прийняли до лав Почесних докторів Острозької академії.


«Для мене є великою честю бути доктором цього історичного закладу вищої освіти Національного університету «Острозька академія». Бо сьогодні, побачивши академію, я переконався у тому, що робота, яку зробили упродовж цих 25 років – це справді великий подвиг. Адже 25 років це не так і багато для відродження. Я радий, що ви відновили ту історичну славу, яка належить вашому університетові. У XVI столітті академія зробила вагомий внесок у розвиток духовної культури України, тому що саме тут у 1581 році вийшла друком Острозька Біблія – перше повне видання всіх книг Святого Письма церковнослов’янською мовою», – зауважив Митрополит Епіфаній.

Більше фото