День кар’єри в Острозькій академії

У Національному університеті «Острозька академія» 20 лютого відбувся День кар’єри, організований спільно Інформаційним центром ЄС, що діє на базі університету, та відділом працевлаштування студентів НаУОА. Керівницею Інформаційного центру Європейського союзу на базі університету є викладачка кафедри політології та національної безпеки НаУОА Оксана Балашова, від відділу працевлаштування студентів виступила студентка 5 курсу гуманітарного факультету Наталія Веляник.

Захід щорічно організовує мережа ініціатив ЄС в Україні з метою ознайомлення та поширення інформації про шляхи професійного зростання та кар’єрні можливості для молоді у європейському просторі.

Програма заходу передбачала панельну дискусію щодо сучасного ринку праці, тренінги з особистої та кар’єрної ефективності та ярмарок вакансій. Модераторкою панельної дискусії виступила помічник ректора з освітнього менеджменту, кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів, обліку і аудиту Юлія Харчук.

З вітальним словом до гостей та учасників звернувся проректор з науково-педагогічної роботи, доктор філософських наук, професор Дмитро Шевчук. Також для проголошення привітальної промови та участі у панельній дискусії організатори запросили почесних гостей, випускників Острозької академії, представників громадських організацій та бізнесу: заступника директора Рівненського обласного центру зайнятості Андрія Грещука, заступницю міського голови міста Острога Оксану Ситницьку, керівницю відділу з питань молоді та спорту виконкому Острозької міської ради Ольгу Стецюк, співорганізаторку громадської ініціативи «Платформа взаємодій «Простір»» (м. Рівне) Вікторію Власюк, співзасновника ПП «Фенікс-Дент» (м. Шепетівка) Григорія Олійника, керівника відділу міжнародного співробітництва НаУОА Едуарда Балашова, старшу викладачку кафедри економічної теорії, менеджменту і маркетингу НаУОА Тетяну Галецьку, директора Острозької міськрайонної філії Рівненського обласного центру зайнятості Володимира Степанюка, начальника відділу активної підтримки безробітних Острозької міськрайонної філії РОЦЗ Людмилу Вус-Столярчук та начальника відділу взаємодії з роботодавцями Острозької міськрайонної філії РОЦЗ Тетяну Савіч.

Учасники заходу обговорили усі аспекти працевлаштування, з якими стикається молодь під час пошуку роботи.


«Сьогодні часто звучала одна фраза: «Будьте активними! Займіть активну життєву позицію!». Я думаю, що це основний зміст цього заходу. Тому що професій є багато, а роботи – ще більше. Просто треба вміти її шукати і вміти знайти, вміти показати себе та свої можливості роботодавцю», – зауважив заступник директора Рівненського обласного центру зайнятості Андрій Грещук.


Заступник директора Рівненського обласного центру зайнятості Андрій Грещук

Опісля дискусії усі охочі мали змогу відвідати три міні-тренінги, спрямовані на актуалізацію та поширення інформації про гендерні аспекти, психологічні бар’єри та особливості написання CV (іноземне резюме). Проводили тренінг  старша викладачка кафедри політології та національної безпеки, координаторка ВІ «Активна громада» (м. Рівне) Наталія Малиновська, доктор психологічних наук та психолог-практик  Галина Гандзілевська та працівниця відділу міжнародного співробітництва НаУОА Тетяна Сушицька.

Завершальним  етапом став ярмарок вакансій, під час якого представники дванадцяти українських та міжнародних компаній (SoftServe, Soufflet Agro Ukraine, Verallia Ukraine, ZoomSupport, Honeycomb software, туроператор «Мереживо мандрів», Центр туристичної інформації, група Смарт, Острозька міськрайонна філія Рівненського обласного центру зайнятості, ТОВ «Склоресурс», ПП «Фенікс-Дент», рівненське обласне управління АТ «Ощадбанк») розповідали про можливості стажування, актуальні вакансії, а також надавали консультації для студентів щодо особливостей працевлаштування.

Представники компанії “Суфле Агро Україна” на Ярмарку вакансій


«Для студентів такі заходи є дуже корисними, адже вони, спілкуючись із представниками різних компаній, отримують нові знання про те, на що звертають увагу роботодавці, яким є сучасний ринок праці, в якому напрямку треба рухатися та розвиватися», – зазначила заступниця міського голови міста Острога Оксана Ситницька.

Більше фото: https://www.oa.edu.ua/ua/info/news/2019/22-02-02

Наталія Веляник, Леся Касіяненко, фото Вікторії Серко та Дарини Воздіган