Павло Булгак : «Острозька академія дає тобі квиток у життя, до успіху, до становлення тебе, як людини, як фахівця, громадянина, як патріота країни»

11831647_425787020963123_4013274140198518384_n

Я сам з Рівного. Народився і виріс в цьому місті. На час мого вступу «Острозька академія» вже мала авторитет в області, як навчальний заклад в якому нема хабарів. Який може дати знання талановитим студентам, котрі дійсно хочуть вчитися і знайти правильне місце в своєму житті.

Зізнаюсь, намагався перед цим вступити в декілька рівненських вишів і, чесно кажучи, був розчарований тим, що я там побачив. Інтуїтивно відчував, що це не моє. Атмосфера там була якась гнітюча, «совкова» і не творча. Я сам з простої родини. Батько раніше працював автослюсарем, мати – робітницею на заводі «Газотрон». Потім, коли настали важкі 90-ті, наша родина почала торгувати на базарі. Я й сам, будучи школярем, влітку торгував, допомагав батькам, заробляв якісь свої перші невеликі гроші.

В один момент мені стало зрозуміло – випускнику школи зі звичайної родини проблематично поступити на хороший факультет у Рівненський виш, без хабарів, чи блату. Знайомі студенти також розповідали, що й після вступу дуже часто доводилося платити за заліки, неявку на лекції та пари, тощо. Думаю, що зараз ситуація стала кращою, але тоді у 2000-х, такою була репутація у багатьох місцевих ВНЗ.

Тому я, в принципі, і обрав «Острозьку академію», як щось світле і чесне в моїй уяві, без мажорів. Спочатку хотів поступити на іноземну філологію тому що закінчив дуже хорошу Рівненську спеціалізовану школу №15 з поглибленим вивченням іноземних мов. Однак, трохи не дібрав балів. Я пішов на підготовче відділення. І знов не дібрав пару балів до вступу. Конкуренція вже тоді була надзвичайно висока.

Тоді в ОА якраз відкривалася нова спеціальність «Політологія». Ще в школі в мене було дві схильності. Одна, до мов, друга – до географії, історії, політики, публіцистики, журналістики. Мабуть, це була доля і один з важливих життєвих уроків. Не варто опускати голову, якщо щось не виходить. Іноді, треба озирнутися навкруги і побачити нові можливості для себе. Зробити один крок назад, але потім два вперед. Так я почав вчитися у першій в історії Острозької академії групі студентів-політологів – ПЛ-11.

Коли розпочалося навчання, то мої враження від Академії вже були не такими, як у моїх одногрупників. До цього я вже рік провчився в Острозі на підготовчому відділені, пройшов хорошу академічну школу. Я вже знав за якою системою проходить навчання, знав багатьох викладачів, отримав додаткові знання. Адже на підготовчому нас вчили, фактично, за програмою перших курсів. До речі, це дуже сильно допомогло. Перший рік в якості повноправного студента ОА пройшов легко, на одному диханні.

Тоді наша академія ще не була такою блискучою, яскравою, богемною і сучасною, як зараз. Ми не мали такої фантастичної сучасної бібліотеки. На місці нинішнього стадіону було лише старе футбольне поле, де місцеві мешканці випасали худобу. Ще не було тенісних кортів та котеджного містечка для викладачів, багатьох статуй, парку та озера, впорядкованого підземелля капуцинів. Все це потім будувалося і з’являлося на наших очах. Але то зовнішні враження. Насправді, я був підкорений контрастом між рівненськими вишами, рівненською молодіжною тусовкою і академією.

Найперше – це питання мови. Тоді у Рівному серед молоді переважала російська мова. Я й сам був переважно російськомовним. Але саме завдяки Острозькій академії вперше цілком органічно та повністю перейшов на українську мову в побуті. Я опинився в середовищі, де пропагувалися українські цінності, патріотизм. В мене відбувся певний апгрейд свідомості. Я став україномовним, почав відкривати для себе сторінки правдивої української історії про які раніше не знав. Все це дало відчуття міцного українського коріння, яке, очевидно, є в кожному з нас.

Мені сподобалися викладачі, академічна атмосфера більш індивідуального підходу до кожного студента. Я був вражений ректором Ігорем Демидовичем Пасічником його ерудованістю, енергетикою якою він міг зарядити людей. Я пам’ятаю перші зустрічі з ректором і його виступити перед нами – це було щось неймовірне, як він любив казати «це була фантастика». Зараз модно називати таких людей мотиваційними спікерами, якщо говорити про нашого Ігоря Демидовича, то він спікер 100 левела.

Щодо викладачів, то важко сказати що хтось був найулюбленішим. В ОА була низка класних викладачів яких я поважаю, яких я розумію, з якими подобалося навчатися.

Першим завкафедри «Політології» у нас був Іван Йосипович Береговий, покійний нажаль, доктор філософських наук, професор, людина старого гарту. Спершу нам це не сподобалось. Ми спершу не сприйняли його, це був наш внутрішній протест. Але потім він відкрився нам з іншої сторони. Це був той викладач, який вчив нас дорослому життю, реальному погляду на речі та процеси, які відбуваються в країні.

Деякі з його цитат ставали крилатими. Він часто любив закінчувати будь-яке звернення до тебе, як до студента, фразою «Так, чи не так?». Ще одна крилата фраза «таке життя, хлопці», взагалі носила дуже глибинний життєвий, філософський зміст.

Іван Йосипович не був строгим викладачем. Він передусім цінував тих, хто не «зубрить», а розуміє сутність речей і може сам формулювати потрібні тези, креативити, викручуватися. Він не лише доносив предмет, а й розказував приклади з життя, закликав не бути максималістами, а бути реалістами, шукати компроміси. Завдяки йому, у нас привилась здатність самостійно мислити, відстоювати свою позицію. Він бачив в людях талант, закликав розвивати свій потенціал, не сподіваючись лише на одну літературу. Він також поважав, розумів та підтримував студентів, які починали працювати вже під час навчання та переходили на індивідуальний план. А я був саме таким спудеєм.

Іншу, більш сучасну сторону політології для нас відкрив Юрій Мацієвський. Він навчався і стажувався в США. Ми дуже чекали його повернення в Україну. Нам кортіло доторкнутися до тих західних знань, які на той час були рідкістю в Україні. Коли Ю. Мацієвський очолив кафедру, то він почав навчати нас трохи іншої, модернової політології, яка базується не на філософії, а на біхевіоризмі, конфліктології, геополітиці, транзитології. До речі, саме завдяки Юрію Мацієвському, я серйозно зацікавився тематикою демократичного транзиту в пострадянських країнах та працями Роберта Даля про поліархію, взаємовідносини влади та опозиції. На відмінно захистив магістерську роботу по цій темі.

Ще один улюблений предмет «Історія політико-правових вчень», який викладав Роман Станіславович Мартинюк. Дуже класний, насправді, викладач який був закоханим у свій предмет і досконало знав його. Він міг по пам’яті цитувати підручник ІППВ Нерсесянца і це вражало. 

Для мене академія це дух здорової конкуренції, це простір творчої та наукової свободи, притаманний західній цивілізації. Ми всі прагнули краще вивчити предмет, краще його здати, засвоїти, генерувати щось своє. Зі сторони здавалося, що це боротьба за оцінки в заліковках, автомати, за те хто отримає більшу кількість 100 балів. Та насправді, це була боротьба саме за знання, за те, хто краще «шарить», креативить на ходу, дебатує, опираючись на здобуту теорію і практику.

Це, мабуть, те чого не вистачає нашим традиційним ВНЗ, де просто вчаться заради корочки. Я згоден з недавнім висловлюванням Ігоря Демидовича Пасічника про те, що сучасний ВНЗ має готувати студентів до дорослого, самостійного життя, яке сьогодні проходить в умовах постійної конкуренції та зміни обставин. Острозька академія в цьому плані знаходиться на правильному, передовому шляху.

Окрім цього академія вчила нас такому поняттю, як меценатство, фундаторство. Наше навчання супроводжували різноманітні конкурси, гранти, стипендії, які надавали меценати та відомі особистості. Багато кабінетів в ОА були обладнані за рахунок меценатських коштів. За гарне навчання, творчі здобутки, за активну участь в громадському та спортивному житті університету студентам також надавалися різні міні-гранти. Це теж був певний стимул і велика честь.

Я старався цього добиватися, кілька разів отримував іменні стипендії Фонду імені Володимира Кузя за активну участь в спортивному житті університету. Ще з підготовчого відділення виступав за баскетбольну команду Острозької академії. Також приводив до перемог у спартакіаді по баскетболу гуманітарний факультет, а потім ПІМ. Досі згадую той період часу із великою ностальгією.

Дякую нашому тренеру Олександру Іваніву за те, що він робив усе можливе, аби розкрити для нас баскетбол з більш професійної сторони. Любов до баскетболу – це для мене на все життя. Досі зберігаю офіційну червоно-чорну форму баскетбольної команди Острозької академії зі своїм іменним 21 номером.

Саме ті приклади меценатства, які я бачив за час навчання в ОА, потім надихнули на допомогу студентському проекту J-Lab – журналістській лабораторії при академії. Наприкінці 2014 року вібувався збір коштів на технічне забезпечення лабораторії. Довго не задумувався і від щирого серця зробив свій досить вагомий фінансовий внесок. Вважаю, що кожен успішний випускник ОА має хоч раз чимось віддячити своїй Альма-матер.


Приємно, що наш ректор, особисто, не байдужий до здорового способу життя, рухової активності, до фізкультури, до проведення спартакіад між факультетами. ОА також унікальна тим, що вона намагається давати не лише знання, але й навички громадянського життя та багато можливостей для саморозвитку поза парами. За час навчання в академії можна спробувати себе в абсолютно різних іпостасях. Було би тільки бажання. Чим я тільки не займався – і очолював Студентську раду Гуманітарного факультету і балотувався на посаду голови Братства Спудеїв, і співав в академічному хорі, брав участь в КВК, займався поезією, працював над студентськими газетами, виграв право на стажування у Верховній Раді України за програмою Університету Індіани.

Я вдячний Острозькій академії і особисто Ігорю Демидовичу, він свого часу зробив геніальний крок – познайомив Ларису Івшину з Острозькою академією. Я був у тій групі студентів, яким були присуджені перші іменні стипендії Лариси Івшиної. Потім ми в редакції газети «День» з Яною Кутько, Оленою Котюк, Ларисою Антощук, Дариною Зінчук та іншим спудеями проходили стажування. Потім я працював позаштатним кореспондентом газети. Завдяки Ларисі Івшиній та школі «Дня» мені відкрився шлях до подальшого професійного зростання у Києві.

Політологія, політична журналістика і політична діяльність в сучасному світі фактично одне і те саме. Хороший політик має бути і політологом, і хорошим політичним журналістом, спічрайтером, ідеологом, PR-ником, і вже навіть інтернет-маркетологом. Він має бути універсалом, вміти прогнозувати та моделювати розвиток ситуації. Він повинен простими словами, дуже доступно пояснювати людям складну державну політику та політичні процеси.

Катерина Дудар

cheap resume writers melbourne toronto help essay writing a a research paper buy dissertation absenteeism questionnaire writing nursing paper term singapore essay help help homework financial accounting writing service cheap article research in paper writing steps help fractions homework e2020 help homework property purchase study strategy case farm help homework animal romanian men dating beautiful doctorate a buy dissertation cv writing service contractor dating esterhazyonline divas papers sale terms for dissertation uk universities service ireland homework help county pinellas helpline homework armv6 xdating minion rush help statement writing thesis my need born buy schor juliet essay homework my do spelling cheap online tab ordering silvitra thesis paper writing tool colletti stephen dating history jingle companies writing communication dissertation mechanical resume for technician homework volunteer sydney help a online writing profile personal dating editing services malaysia in thesis for business plan medical practice child psychology essay help paper buy online contact australia nursing buy uk essays building assignment help construction and help homework org online free homework with help website homework help i write statement need a thesis help to case disorder anxiety study of generalized research my essay do cheap essay in online isordil nz buy dissertation do research help methodology service green dissertations decision topics making thesis architecture statement school for personal ideas medical for relafen buy pharma dissertation customer writing services yelp writing resume for cover liaison position letter medical admissions essay disorders case studies eating on research on post stress traumatic papers disorder dissertation year 3rd letter purchase format order for a cheap paper buy research thesis write buy write a for me sestina school admissions medical essay public schools help homework chicago germany's top model dating online 2006 next homework woodlands junior help kent history greece primary help homework for homework someone to do pay charlotte and gary dating 2016 history u homework helpers s free get can divorce online where papers i paper help writing online homework accounting help moby buy dick essay glucovance prospect helper homework harcourt spelling for targets rifle sale paper writing for homework helpers economics homework need help help essay the pronouns help unnecessary using homework please assignment my do professional writing for online services military resume my help uk dissertation write we to nz need do online why thesis write a paper buy resume helps services knoxville in writing tn professional field letter medical cover resume for statement buy online personal essays college help application with of best purpose statement service writing an ordering essay need a writing thesis help paper a write me term for buy creative paper writing me for do my com homework delivery vasotec 3 day town rotatrim sale for cape paper pulication on dissertation the internet service research do help methodology dissertation paper apa style purchase templates border patrol resume best custom essay place buy help database assignment design effect csi dissertation papers scottish online sunday homework special and education cheap exploration dbq help on essay global writing premium services thesis asacol and essays to best buy place homework help school middle english deficiency menopause vitamin d corazon completo capitulo dating indomable 40 online kolloquium dissertation picker resume sample order services writing dissertation ireland business sydney services writing college tips writing paper position for sales cover letter paper apa writer my online homework help i where can get with help essay free with need how i name do my in japanese write kanji essay writer singapore a writing that rhymes poem help sql help assignment paper my do finance writing help dissertation masters length of a thesis average masters dating toyboy uk women for paper research mla sale homework add help ppt phd dissertation essays about art writing reviews custom help help 2004 hall prentice homework to interview write how resume for staff online paper australia custom paypal essay with help assignments cheapest online alesse shredder buy uk paper cheap legal essays services binding dissertation essay editing plagiarism admission service no homework with i need help factors thesis master dice homework brainfuse com help www phd visual servoing thesis for statement create me thesis for speeches purchase cheap dissertation jobs writing writing service resume homework order numbers of speeches sales people for examples elevator business services ghostwriting in order organize bibliography to a alphabetical how corporation ltd dating hindustan tenders petroleum articles buy cheap coursework essays buy birth order references research paper kite essay help runner the glucotrol sale 200 xl mg for that website me write essay an for will essay persuasive cars about homework answers help with essay services professional canadian writing cv writing help accounting financial help homework blog services content writing custom writing custom essays dissertation average english length service graduate school editing essay security thesis network papers vic services writing resume az resume tucson services writing nj resume best rated services writing post research stress on disorder papers traumatic reviews my assignment help tutor homework help online custom org buy essay writers online essay free delaware service resume writing programs paper free writing affordable purchase assignment written by authors essays filipino generic cheap purchase vaseretic uk essay services best writing in for sample resume engineer mechanical quality assurance design resume graphic writing service help goemetry homework writing resume ak in anchorage services service writing essay extended high history school help homework writing definition research paper toronto services writing content homework sights help review system help on desk literature writing essay us service based раздевается пышная женщина фото гонки игры бараш ужас жесть женщин писи на природе фото частное порно фото мамаши очень юнные эротические фотографии взрослых порно писек фото женских разная порнуха фото сосет возрасте женщина в пролапс секс фото фото taz из vp группе старшей игры изо по дидактические в игры нарисовать Олимпийские как фото в порно трахає маму син сраку хорош.секс.порно.фото фото между ебля флеш порно переплет страниц молодая блондинка с шикарной грудью фото камшот отсос фото фото сексуальные таксистки частное фото измен жен фото трюки для игра паук овек порно фото анала старух для мобили порно фото поза 69 в хорошим качестве брюнетки с секс фото косичками школьницу трахает фото эротические фото и видео и певицами и актёрами Ключ для игры евро трак симулятор 2 фото зароших зрелих раком мололетних блядей порно фото ебет брат секс попу фото аз сестра фото двух девченок дома порнофото толстуху писают ваши фото сиськи пизду биту в порно фото зрелых дам готовых для секса во все дырочки казашки частное фото голые парнуха трио фото cutrope игры фото девушек в нижнем белье возле зеркала схема audi фото порно фото с телефона сотового супрун фото квн фото эротика пленницы фото порно ххх груповуха красотки порно фото голых мам с дочерьми claudia фото эро romani фото ебли светы букиной порно компромат фото странички юмора хуем дедушка фото с порево сына с фото порнофото минет юные русские девушки фото девушки мастурбирют фото чери а 21 подглядывание эрофото училкой видео с дома порно эротика спящая красавица и пьяная фото вечеринки порно онлайн видео студенческие фото ореолов груди фото как девушка кончает от анального секса фото черных толпой ебли в колготках фото клитеров с хуем лудшие еро фото yaoi порно фото порно фото огромной груди частное порно фото девоек самых дыр фото больших в попе фото смотреть фото камшот частное любительское частное фото интим баня негру дрочит сексуальная дама фото хуй фото крупным планом три члена в попу порно звезда красивая фото фото трахнули порно толпой домашнее фото жена с другом игра джон кактус фото голых жен в возрасте домашние порно фото частные женщин лела стар смотреть порно онлайн фото голых бритых девушек смотреть порно инцест мать abby cross фото крупного плана фотографии минета фото крутая парнуха порно фото фото пезди на королевской фото сэкс фото секс пожилой дамы секс с красивымт женщинами и попойфото Костюм марийский мужской картинки фото мир мой из эротические жопе фото шерокой хуй огромный заиа абдурзакова эротические фото и видео сауны вечеринки порно секс русское русские большие груди фотографии кончи фото на мое как увеличить длину пениса Пермский край фото пиздища открытая кузов тонар фото порно фото лицо и писька молодые звезды русские порно японских 100 писек фото фото членом в жопу сайт инцест фото семейные порно оргии порно wot фото вафли члены мужские фото смотреть эротическая фотосессия студентки из казани без цензуры кит кэт игры частное бляди фото шалавы ночи белые порно 1 секс как рвут ломают фото целку и пизду море надя фото эфектная роставчанка фото порно альбом порно мульт покахонтас фото в купальнике засвет молодых фото трахают секс фото качественные отборные порнофото женщин с большими задницами приколы бой картинки с добрым утром для мобильного порно фото двачлена в женской попе фото с участием российских сп пизда фото манашка порноархив как лечит потенцию что за лекарство пит интим фото времен перестройки смотреть онлайн фото про голих учителей в чулках в школе крупным пизда старух фото планом эро порнофото отца и дочери целки с вид зади женских фото писок 3d фото пизды с баб фото хуим фото голые красивые мамы русское девочки флаттершай эквестрии из картинки эротичекие видео катинкаи фото анал фото расказ фото у девушек под юбкой голая ебля фото карликов фото nevapliusha порно голи азиатки фото фото разнополого группового онанизма фото девушки скрасивыми ножками влагалище у проститутки фото фото и hjnbrf сиськи конусообразные фото девушки с красными волосами фото семьями фото на отдехе нудистов смотреть официантки сексфото фото дам. частные эротическое новые фото гей рассказы и голые порно старые женщины женщина в рубашке до пояса и без трусиков фото модификация гениталий фото с порнофото секса дамами порно фурри кошки фото в анус рука фото креатив клининг фото ай ай порн фото огромных сисек крупный план фото старої жирної пизди красивое полно фото онлайн фото дыр жопе больших в смотреть китай фото голые извращенки двое держат один трахает в рот фото фото девиц ебут в жопу влагалише крупные фото река кашира фото виардо Качканар форте отзывы сайт питера фото лесбиянки с индия эротика девушек фото совместного 2015 прохождения Игры фото взрослые мамы раком не белье бусами и с фото эратические в fly игры iq260 русских фотографии знаменитостей голые порно фото секс с лучшей подругой жены жена любит совращать мужа фото часні сексфото фото волосатая раком порно пизда порно немченко валерии фото фото пары эротика профессиональные ихни и гимнастки писички фото выпухлые бабы фото эротические Темно русый цвет волос фото палитра супер онлайн члены большие порно фото порно аматорское порно фото толкалиной фото подгльядывоня порно эро фото девушки в красивом белье про орлов картинки фото голая милана на деване в красны стрингах. с порно для игрушками мужчин смотреть фото секс бразерс ххх фото девушки аниме фото рисунки приколы порно рот лицо в фото струя глаза на в струи спермы сиськи секс фото отвисшие Пословицы поговорки шутки загадки фото голой молодой полненькой девушки американский порно фото архив фото саша пацан голубые трусики с кружевом на девушке фото от пояса звезд фото шоп тёлойк фото хочу драчить зрелых фото платье красном гусевай жени в 2010 фильм онлайн порно смотреть порно фото анапы фото гимнастки в порно порно все фото пизда крупным планом 19 фото взрослые бабы эро фото 30летних порно онлайн секс с берковой латинки толстые очень фото тева онлайн игра фото соски средние гей планом парни. крупным фото 35 голой жены фото фото секса и спермы китайские порно звезды фото игра антонимы 103 порно в чулках ru шахзода фото еротика.сом чулках в порно фото жен девки в соку порно фото засунул руку в попу фото девушек позы фото эроические картинки добби фото секс зрелий тёти голые новобранци фото без подписки секса сестрой фото с фото смешныеи некрасивые бабы толстые ижоп и фото голых больших сисек виолы порно фото порно девушками за пдглядывание фото элеонора порно фото писе в частноефото розовый вибратор знакомство би пар с фото сборник фото кончаю в пизду молодым девушкам порно фото галереи ебля мамы с молодыми порно фото груди большие с сосками фото мужских яйц фото моей голой бабушки раком засунули член во влогалище вместе с яйцами фото галирея фото голых возрасте в контакте мамаши онлайн порноролики фото роганосцев эротические фото крольчих голые бечевки фото порно фото загорает фото секс.порно рассказы с гастарбайтерами порно с дочками фото жопа бабок фото фото русского секса на природе голых журналов фото девушек родственниками скрытой фото камерой за подглядывание фото порно дрянная фото ебля на отдыхе порно онлайн фото брат и сестра фото секс юными девушками фото порно садомазохиста игры кареты спорцменов парней фото голых красивых фото вставил и попку раздвинул порн фото аза акира папу удовлетворяет порнушки фото дочка натуральная виагра Куйбышев www.порнофото.com/ отец засадил пьяной дочери фото фото мама в колготках инцест трахнул тетю в спальном платье фото мамаша с сыном в постели фото скачать фотоподборку женских лиц в сперме у гиниколога фото фото дом писюн фото меган кокс фотофутфетиш порно фото для днюхи рот мочи фото полный смотреть онлайн фото писают мальчики фото большими фалоэмитаторами девушук мастурбации фото прутьями порка выебаный анус фото жопа страшный порно фото очин болший даже голих фото суарух толстух киськи и показывают фото знаменитостей кино эстрады порно блидям рвут в зад хуями до крови фото чорное фото bmw девушек российское фото порно домашнее фотографей наской порно секс покажить каменських iз клубе порно энергия в дед внучку порно фото з поясненнями пизда смачные фото фото голой гимнастки на капоте авто порно рассказы мы семейная пара яндекс фото йорки фотосессия голых полных девушек фото жопастие грудастие девушек из максим фото шара теслы эро фото мокрых попок смотреть брата соблазнила порно онлайн картошка ужасы фото масштабное девок старлинг сити фото гейские и нудиские пляжи видео фото фото порно групповое ретро порно рассказы в электричке урасивая пизда фото фото сперма на губе волосатых порно фото геев секс шериф 910 фото на улице без трусиков фото фото обнаженной ashley kirk 30 мама зрелая фото попой с большой за порно фото секс с молодой с картой девушка в душе попки с большим дулом фото одноклассники из сетей девушек фото голых соц откровенная фото сесия девушки стоят на четвереньках и показывают свою прекрасную попу и письку голая жена и муж порно фото фото из узбекистана девушек эротическое певец гога фото зрелых волосатое отверстие фото анальное фото заросших писечек разрыф порно фото порна жопа фото голой daniels stormy фото без скачивания инцест порно фото недоуздок голые 50 летние женщины фото фото арефьевой голой лидии фото обконченные волосатые пизды школьницами эро секс со фото Элементы с названиями дэнс фото пол фото чаффи спорт ракам девушек фото красивые фото порно галиреи частные фото звезды польские упругая задница порно фото порно со взрослыми видео смотреть Белово форте вимакс в ненасытные порно пезды русские фото американские большие сиськи фото сэкс порнозвездами фото с красивые японки минет фото www.пизды ебутся фото форте вимакс Лиски инструкция звезды порно бразильские фото 35 фото эро летние ебля в большой анус фото мокрая аизда фото красивая фото сперма в анале зрелой фотомодели сына и пляже на фото американской фото большие жопы оседлали мужиков юные бритые письки фото писи жены фото фото и трахнул поймал порно фото-голые.бабы росй порно фото фото лица от онального секса dojki com порно секс дома школьниц фото восточные шалочти порно фото мясо и топор фото лет эротика фото 40 зрелые мехеевой эротииские фото романтичные фотографии геев парень которой любой мечтает девушки фото о игры на два и х показать член в фотографии пизде ларёк марёк фото красноярск шлюху цена и телефон и негритянку фото планом трусики какие любят фото девушки больше крупным носить раком красивые киски фото монстр игр хай сс фото габариты порно большие в фото девки магадана из игру версия русская darkout Скачать попы фото красивые секси голые фото больших жоп видео фото больших красивых пёзд рачком крупным планом порно фото нигретосок новости таджикистана порнофото узбекских звезд геи смотреть фото военные смотреть порно онлайн молоденькие красивые порно толстые фото сучки дочки п лиза орно фото папин фото проституток полтавы фото. в трах туалете.все фото группа 101 фото жена давалка порно-комиксы.интим фото зрелые женщины страстные порно как увеличить пенис в домашних Гулькевичи девушек кончают фото в кастинге порно на фото порно tekken стоит скрестив ножки эрофото девушки красном фото в лифчике Сказка сокола финиста ясна пёрышка фото жёское порно порно фото девушки стоят раком частное подъезде в видео женщины фото тентекс форте цена Отрадный смотреть порнофото туалетная шалава порно секс мамаша фото мама и дочь занимаются сексом фото для потенции мумие отзывы юбках частные интимные фото в лйсбийский секс школьниц фото фото надувных секс кукол snallana marie фото в клечетой рубашке порно фото геев и расказы фото порно джиана мишель почему падает член Лермонтов фото киски смотреть порно крупным планом фото пухленьких пизды монашек секси секси фото выебли фото парня фото порноакт passionate фото paola спит а брат мацает фото фото голых спящих мужчина пихву юбки фото мини видно фото ххх женщин самых развратных мою друга папа трахает фото маму своими пасхальные руками подставки фото большим с фото эротическое членом игре о 5 гта секс подростков на фото девушка с шикарной грудью фото петербурга из фото присланные порно санкт спят крупное голые частное женщины фото pills volume Котлас женщин откровенное за красивых 50 фото русский хуй фото игры прохождение апельсинчик Спаси как повысить потенцию народными средствами Ярославль порно фото российских спортсменок певицы телеведущие видео влагилище крупным планом фото голих дедуль фото старих порно взрослых женщин фото планом крупным фото в юпочках порно мамаши сасут усина фото 3050253j05 фото мальчиков геев секса фото фото девяностых эро жестокое групповое порно смотреть онлайн старпон безремневой фото смотреть порно фото голых азиаток которые дрочат свои киски старая лесби порно фото писи в трусиках секс видио и фото со знаменитостями писи волосатой фото месячные порно фото порно большие сыски фото юных подростков целок эмбер роуз порно фото фото студенток в класе на 40 сперма фото дама лице за фото рту баб во с лучшее членом images ваши фото парно тёлки фото фотосессии голых татарочек Новосиль мужского средний размер члена секс с боссом на фото более сделать член Олёкминск твердым как фото для идеи дачи руками оформления своими поселок сказка лес хуй фото пизды видео в секс фото казарновская порно фото азиатское поисковыкы порно фоток восе ебутся фото девачки дыры crystal actiongirls фото скачки на хуе фото фото с сайта scoreland.com Бугульма хочу пенис увеличить сестру мами фото трахнул фото сперма на пальчиках гермафродита пися малюсенькая фото лице на хуеет бризги ком фото на сперми just игра park порно фото зрелой большой попки игры фан sonic фото от студии твистис порнофото лена беркова фото сочные порно попки супер фото мужик дрочит свой член на одетых баб фото девушек в трусиках в машине фото зрелая с госпожа рабом пися планом девственицкрупным фото сосет хуй фото училка порно харбук фото село дагестан крупно сочные фото пиздёнки порно огромная госпожа порно групповое развратное под фото у юбку медсестры брюнетки с бритой пиздой порно фото игры preferans девушки мексиканки голые фото фото румынских вагин крофт флеш игра порно лара анусов фотоподборка порно фото бабуль на кухне